piątek, 11 listopada 2016

146. English Matters nr. 61


Tytuł: English Matters
Numer:  61
Wydawnictwo: Colorful Media
Ilość stron: 43
Cena: 9.50zł
Kategoria: dwumiesięcznik

Polubiłam magazyny "English Matters", ponieważ uczą języka obcego w sposób przystępny, wręcz "nieszkolny". Okładka najnowszego numeru może sugerować, że tym razem dziennikarze przygotowali numer bardziej skupiony na nauce niż rozrywce, jednak nic bardziej mylnego. Po raz kolejny potwierdza się, że jest to ciekawy i lekki dwumiesięcznik, który sprawia, że prawie nie zauważa się, że przyswaja się w trakcie czytania język angielski.

People and Lifestyle
Znacie pana ze zdjęcia? W tym dziale poznacie bliżej Toma Hiddleston'a, którego mogliście poznać w filmach o Thorze (rola Loki'ego), oraz m.in. w "Czasie Wojny". Dodatkowo znajdziecie tu wywiad z autorką Cathrine Reef, oraz najbardziej mnie interesujący  artykuł o JoJo Moyes ("Razem będzie lepiej", "Zanim się pojawiłeś").


Culture
Tutaj możecie przeczytać tylko jeden artykuł, w tym wydaniu "English Mattersjest on poświęcony modzie. Mnie akurat nie bardzo interesował, ale paru rzeczy się z niego dowiedziałam.


Conversation Matters
Jeśli zamierzacie kiedykolwiek wyjechać za granicę, czy na krótko, czy też na długo, to z pewnością pójdziecie na zakupy. W dziale tym, możecie poznać parę przydatnych słówek i zwrotów, które wykorzystuje się na tzw. shoppingu.


Language
Oto i artykuł z okładki. Autorka przygotowała bardzo przydatne i krótkie informacje na temat często popełnianych przez nas błędów w języku angielskim. Zdecydowanie jest to wartościowy artykuł, może się bardzo przydać tym z Was, którzy przygotowują się np. do matury.


Travel
W dziale tym znalazł się według mnie najciekawszy artykuł numeru. Dwa uniwersytety, z pozoru podobne, a jednak diametralnie się różnią. Jakie rzeczywiście są Cambridge i Oxford?

To nie wszystko co ma do zaoferowania ten numer, jeśli chcecie poznać powyższe artykuły, to zachęcam Was do kupna "English Matters" bo naprawdę warto! 

Moja ocena: 8/10