niedziela, 29 kwietnia 2018

Disney Princess Book TAGHey Kochani!
Zaczął się długi weekend, pora na grillowanie, wycieczki i ogólnie pojęty relaks. Zanim jednak pójdę na piknik z narzeczonym chciałam zrobić pewien TAG, którego tematyką - jak już pewnie wiecie - są disnejowskie księżniczki! Lekki, prosty temat idealny na tę słoneczną niedzielę. Zaznaczę jeszcze tylko, że stworzyła go Meredith z bloga Strefa czytania :)  Zapraszam! 

1. Roszpunka, czyli bohater, który jest optymistą, ma wielkie marzenie.
Z pewnością pasuje tu Sara - dziewczynka z książki "We wspólnym rytmie" Jojo Moyes (autorka m.in. "Zanim się pojawiłeś), której marzeniem jest dostać się do elitarnej szkoły jeździectwa Le Cadre Noir, do której uczęszczał jej dziadek. Czy jej się udaje? Musicie przekonać się sami. :) 

2. Bella, czyli bohater, który lubi czytać.
Pierwsza do głowy przyszła mi Cath z powieści "Fangirl" Rainbow Rowel. Jeśli nie znacie jeszcze tej historii o nastolatce uwielbiającej zarówno czytać jak i pisać fanfiki, to uwierzcie mi na słowo, że idealnie się tu wpasowuje. 

3. Merida, czyli bohater, który posługuje się łukiem.
Brasti z serii o Wielkich Płaszczach jest według mnie odpowiednią osobą do przywołania w tym momencie. Jego umiejętności posługiwania się tą bronią są zabójczo dobre, dosłownie!

4. Ariel, czyli bohater z czerwonymi/rudymi włosami.
Jedyna postać, którą na ten moment kojarzę jest America Singer z "Rywalek", której pewnie nie trzeba za bardzo przedstawiać, ponieważ było o książkach, w których jest główną bohaterką bardzo głośno swego czasu...  

5. Tiana, czyli bohater, który lubi gotować.
Kurczę, nie potrafię sobie nikogo przypomnieć... Poratowałam się swoimi recenzjami i zauważyłam, że w "Zmiennych" Agaty Kijory wspomniałam o tym, że James potrafi nieźle gotować.


6. Elsa, czyli bohater z magiczną mocą.
August z powieści "Okrutna Pieśń", którą Wam gorąco polecam, oraz bohaterowie z cyklu "Circus Lumos", o których mówiłam w ostatniej recenzji.


7. Anna, czyli bohater, który ma zaginione rodzeństwo.
Znów jest mi ciężko kogoś znaleźć, ale chyba mogę przypasować tu Edmunda z "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa", który co prawda dobrowolnie dał się uprowadzić, ale bądź co bądź  dla swojego rodzeństwa był zaginiony.

8. Kopciuszek, czyli bohater, który jest pomiatany przez innych.
Ferya z "Dworu Cierni i Róż" napisanego przez  Sarah J. Maas. Dziewczyna często walcząc o życie w lasach chodziła na polowania, by pomóc swojemu ojcu i siostrom, a i tak spotykała się z pogardą i wykorzystywaniem. 


9. Aurora, czyli bohater, który lubi spać.
Na ten moment nikogo takiego nie kojarzę niestety... Może Wy kojarzycie postać, która tu pasuje? 10. Mulan, czyli bohater, który oszukuje wszystkich wokół.
Tristan z "Circus Lumos", Rhysand z "Dworu Cierni i Róż" oraz żeby nie było, że sami mężczyźni oszukują, to wspomnę również o Buffy z "Przeglądu Końca Świata", ponieważ z tego co pamiętam to nie miała ona czystego sumienia.

To już wszystkie kategorie w tym TAG'u, jeśli ktoś z Was chciałby zrobić u siebie taki TAG, lub odpowiedzieć w komentarzach to dajcie znać, żebym mogła zobaczyć Waszą wersję :) 

Miłej niedzieli i udanego wypoczynku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam Cię do komentowania moich postów. Sprawiają, że na mojej twarzy pojawia się uśmiech, a w mojej głowie wiara w siebie i ten blog. Profile i blogi autorów komentarzy przeglądam, komentuję i zazwyczaj obserwuję. :)