poniedziałek, 1 stycznia 2018

Najlepsze i najgorsze książki jakie poznałam w 2017

UDANEGO ROKU 2018!
Kolejny rok się skończył, nie mam pojęcia kiedy te 12 miesięcy minęło! Trochę postanowień udało mi się spełnić, mnóstwo pozytywnych wydarzeń za mną. W 2018 zamierzam wkroczyć z jeszcze większą determinacją i pozytywnym nastawieniem. Życzę Wam wszystkim żeby udało Wam się spełnić Wasze cele na zbliżający się rok i żeby był on lepszy od poprzedniego w każdym aspekcie! Nie przedłużając, zapraszam na zestawienie najlepszych i najgorszych książek jakie poznałam w ubiegłym roku!

NAJLEPSZE POWIEŚCI
1. It Ends with Us - Colleen Hoover
Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które… nie lubią kwiatów, i prowadzi ją z pasją i sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi wzajemna fascynacja, Lily jest przekonana, że jej życie nie może być już lepsze. Tak mogłaby skończyć się ta historia. Jednak niektóre rzeczy są zbyt piękne, by mogły trwać wiecznie. To, co się kryje za idealnym związkiem Lily i Ryle’a, jest w stanie dostrzec jedynie Atlas Corrigan, dawny przyjaciel Lily. Kiedyś ona była dla niego bezpieczną przystanią, teraz sama potrzebuje takiej pomocy. Nie zawsze jesteśmy bowiem dość odważni, by stanąć twarzą w twarz z prawdą… Szczególnie gdy przynosi ona tylko cierpienie.

" Ta książka jest tak do bólu szczera, że znienawidzicie ją za to, ale właśnie to jest jej największa zaleta za którą ją również pokochacie." fragment recenzji <klik>

2. Malfetto. Drużyna Róży - Marie Lu
Serce Adeliny Amouteru zostało złamane zarówno przez jej rodzinę, jak i przyjaciół. W ten sposób wkroczyła na drogę gorzkiej zemsty. Jako groźna Biała Wilczyca postanawia zbudować własną armię odmieńców. Opuszcza wraz z siostrą Kenettrę, by znaleźć podobnych do siebie - Malfetto. Jednak Adelina nie staje się bohaterką. Jej moc, karmiona strachem i nienawiścią, zaczyna wymykać się spod jej kontroli. Dziewczyna nie ufa również swoim nowym przyjaciołom. Teren Santoro, przywódca Inkwizycji, żąda jej głowy. Jej dawni przyjaciele, Raffaelle i Bractwo Sztyletu, chcą powstrzymać jej pragnienie zemsty. Adelina z całych sił szuka w sobie dobra i stara się do niego przylgnąć. Ale czy może być dobrym ktoś, kogo całe życie zależy od sił ciemności?

"Jest to pełna mroku powieść o tym, że cel nie zawsze uświęca środki, że czasem te środki sprawiają, że cel staje się bezwartościowy." fragment recenzji <klik>
 
3. Efektor - Thomas Arnold
David Ross – starszy detektyw wydziału zabójstw z Cleveland – zostaje zawieszony w obowiązkach służbowych za napaść na aresztowanego. Na prośbę pewnej kobiety jedzie do Michigan, gdzie zniknął jego były "towarzysz broni", z którym kilka dni wcześniej odbył dziwną rozmowę. Wynajmowany przez Jamesa Adamsa pokój został przeszukany i zdewastowany, jednakże kamery ochrony motelu nie zarejestrowały niczego podejrzanego. Ross dochodzi do wniosku, że być może to sam Adams dokonał zniszczeń. Tylko dlaczego? Piętrzą się niejasności, a spokojne miasteczko, napiętnowane wydarzeniami sprzed dekady, szybko ukazuje swoje drugie oblicze. Wszyscy bacznie przyglądają się nowemu przyjezdnemu, który zaczyna zadawać coraz bardziej niewygodne pytania. 

"Mieszanka bohaterów z charakterem, akcji pełnej niebezpieczeństw i przyjemnego stylu pisania autora sprawia, że "Efektor" jest świetną powieścią, obok której nie warto przechodzić obojętnie. Jeśli tylko sięgniecie po tę historię, to zapewnicie sobie parę godzin niesamowitych przygód opisanych na iście światowym poziomie" fragment recenzji <klik>

NAJNIŻEJ OCENIONA POWIEŚĆ
 4/10 Antykwariat spełnionych marzeń - Dorota Gąsiorowska
Emilia kocha książki. W malutkim antykwariacie przy Siennej, otoczona aromatem kawy z kardamonem, czyta niezwykłe opowieści i snuje marzenia o prawdziwym szczęściu. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się tajemniczy Szymon. Pełne uniesień chwile nie dają o sobie zapomnieć. Ale los ma dla Emilii również inne niespodzianki. Ludzie, których od dawna zna i kocha, okazują się skrywać mroczne tajemnice. Gdy Emilia zaczyna gubić się w ich labiryncie, dostaje od losu cenny dar. Książkę, która przechodząc z rąk do rąk, zmienia życie tych, którzy zajrzeli w jej karty.

"Muszę przyznać, że przez całą powieść miałam wrażenie, że akcja ciągnie się w ślimaczym tempie a samych intrygujących momentów jest naprawdę mało. [...] autorka w tych czterystu stronach zawarła 80% opisów otoczenia i przydługich rozmyślań głównej bohaterki, a jedynie 20% ciekawej akcji." fragment recenzji <klik>


To już wszystkie tytuły w tym zestawieniu. Podzielcie się w komentarzach Waszymi faworytami z 2017 roku, a także tymi książkami, które Was zawiodły. Jeśli macie podobne zestawienia, to czekam na linki! A jak tam Wasze postanowienia noworoczne?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam Cię do komentowania moich postów. Sprawiają, że na mojej twarzy pojawia się uśmiech, a w mojej głowie wiara w siebie i ten blog. Profile i blogi autorów komentarzy przeglądam, komentuję i zazwyczaj obserwuję. :)