niedziela, 31 maja 2015

Disney Book Tag


Witajcie!
Niedawno zostałam nominowana do tegoż tagu, który jest świetną odskocznią od LBA. Mogę Wam dzisiaj przedstawić moje odpowiedzi na dziesięć pytań, dzięki Sandrze z bloga Galeria Książek za co bardzo jej dziękuję. :)


1. Mała Syrenka - bohater, który jest wyobcowany lub czuje się nieswojo w sytuacji, w której się znalazł.

Pierwsza postać, która przyszła mi do głowy jest Christopher Kidd z powieści "Black*Out". Zawsze robił wszystko w odosobnieniu (jak to haker) więc sytuacja, w której  musiał zaufać obcym ludziom i razem z nimi współpracować była dla niego bardzo ciężka. Według mnie idealnie pasuje do roli Małej Syrenki, oczywiście nie mówię, że jest zniewieściały. xD

2. Kopciuszek - bohater, który przechodzi ogromną metamorfozę.
Hmmm myślę, że Elizabeth Valchar z książki "Pomiędzy Światami" jest właśnie takim Kopciuszkiem. Gdy ją poznałam, była z rodzaju tych nastolatek, które zawsze wyglądają perfekcyjnie, zawsze mają rację, są lepsze od innych itd. W czasie czytania mogłam zobaczyć jaką metamorfozę przeszła. Zmieniła się o 180 stopni. Jej przemiana była bardzo wyrazista, dlatego ją zapamiętałam. 


3. Królewna Śnieżka - książka, której bohaterowie diametralnie różnią się od siebie. 
Książka "19 razy Katherine" autorstwa Johna Greena jest tu świetnym przykładem takich właśnie relacji. Mądry, mający obsesję na punkcie anagramów Colin i szalony, lekko nadpobudliwy według mnie Hassan znaleźli wspólny język i byli naprawdę dobrymi przyjaciółmi. Ich relacja była bardzo zabawna ale i udowadniająca, że przyjaźń z kimś kto jest całkiem od nas inny jest możliwa i wynika z niej wiele sytuacji które zapadają w pamięć.


4. Śpiąca Królewna - książka, podczas czytania której zasnąłeś.
Wierzcie lub nie, ale nigdy mi się to nie zdarzyło. Jakoś tak nie potrafię sobie wyobrazić, że w pewnym momencie mogłabym zasnąć. Wiecie, nie liczę tego, że leżę sobie czasem i patrzę na zegar a tam po północy i po prostu idę spać. 


5. Król Lew - bohater, który w dzieciństwie musiał zmierzyć się z traumatycznym przeżyciem.
Altair z książki "AC:Tajemna krucjata", gdyż w dzieciństwie najpierw jego ojciec oddał życie za zdrajcę Zakonu Assassynów, a następnie ów zdrajca w środku nocy wszedł do jego pokoju i poderżnął sobie gardło. Jednym słowem: masakra. To przeżycie zmieniło go, a w przyszłości miało duży wpływ na jego życie. 


6. Piękna i bestia - książka, której się obawiałeś, a okazało się, że jest wspaniała.
"Skazani" Alice Hill. Z jednej strony obawiałam się, gdyż jest to debiut i to dość obszerny, jednakże z drugiej strony coś mnie do niej ciągnęło. Okazało się, że jest to świetna powieść, a skoro jest to pierwsza powieść autorki to jakie będą następne? :D


7. Alladyn - bohater, którego życzenie się spełniło.
Łucja z powieści Doroty Gąsiorowskiej. Chciała rozpocząć nowe życie, takie delikatne, bez sztuczności i tak też stało się stało. 


8. Mulan - bohater, który udaje kogoś, kim nie jest. Akkarin z Gildii Magów. Jako Wielki Mistrz powinien świecić przykładem, być porządnym magiem a w tajemnicy był ************* xD Nie mogę Wam zaspojlerować, wybaczcie.


9. Toy Story - książka, której bohaterów chciałbyś ożywić. 
Odpowiedź bardzo prosta - wszystkich! Ale cóż, rozumiem, że nie każdy dobrze by się czuł spacerując po ulicy wraz z magiem, zmiennokształtnym, wróżką, albo skrytobójcą, dlatego niestety zbieram ich na mojej biblioteczce. 


10. Disney Descendants - ulubiony czarny charakter.
Valentine z Darów Anioła. Nie wiem dlaczego, ale jego mania na punkcie władzy i pseudo rodziny i czystej krwi rasy po prostu mnie bawiły. 


Do wykonania tego TAG'u nominuję:
http://recenzje-sophie.blogspot.com/
http://rudarecenzuje.blogspot.com/
http://lustrzananadzieja.blogspot.com/